החורף כבר בפתח והנה יש לי סיפור חם מהתנור בשבילכם, סיפור שיעזור לכם להבין קצת יותר על דוד החשמל ולדעת מהן התקלות שעלולות להיות איתו ויותר מזה מהם הפתרונות, אז תהנו לכם…

שבוע שעבר קיבלתי שיחה מלקוח בראשל"צ שטען שיש לו תקלה עם דוד חשמל שיש לו בבית ויותר מכך הוא סיפר לי שכבר היה חשמלאי בראשון לציון שניסה לתקן את התקלה והכל נשאר אותו דבר.

הוא טען שלוקח לדוד שעות לחמם את המים וגם שהמים מתחממים הם נגמרים מהר מאד ולא מספיקים אפילו למקלחת אחת נורמאלית, די מבאס לא ?

הגעתי ללקוח והבנתי ממנו שהחשמלאי שהיה ביצע לו החלפה של גוף חימום בדוד, אותו חשמלאי אמר לו שבהפעלה הראשונה יקח קצת זמן עד שהדוד יחמם את המים אבל אחר כך זה יהיה בסדר. ( כבר משפט הזוי )

שאלתי את הלקוח אם הוחלף רק גוף חימום או שגם כל המאיץ הוחלף והלקוח לא ממש ידע מה לענות לי, הוא סיפר לי ששילם 650 ש"ח ושנראה לו שבמחיר הזה הוחלף כל המאיץ שזה כולל גם גוף חימום.

מה נראה לכם ? הוחלף המאיץ בדוד ?

אמרתי ללקוח שאין ברירה ואני חייב לפתוח את כל הדוד מחדש ולראות בדיוק מה קורה שם בפנים ובמידת הצורך אני אחזיר את הכל כמו שהיה ונראה איך ממשיכים משם ואיך פותרים את הבעיה.

פתחתי את כל הדוד, פירקתי את המאיץ ומה שגיליתי זה שהחשמלאי שהיה לפני לא החליף את המאיץ וכל האבנית שנוצרה במהלך הזמן נשארה בתוך הדוד וכמות גדולה ממנה הייתה בתוך שרוול המאיץ.

במקרה כזה החלפה של גוף חימום בדוד לא תעזור, האבנית נשארת בפנים ואין חשיבות להחלפה של גוף החימום, הוא ימשיך להתקשות בפעולת החימום וזה בעצם מה שגורם לדוד לעבוד שעות ולא לחמם את המים כמו שצריך.

שימו לב והקפידו

אני לא מדבר כרגע על המחיר, לכל חשמלאי מחירים משלו וכל אחד קובע כמה לגבות בעבור כל עבודה שהוא מבצע, אני מדבר על העבודה עצמה שמתבצעת אצלכם בפועל בבית, שימו לב מה עושה החשמלאי שהזמנתם.

אל תתביישו לשאול את החשמלאי מה הוא עשה אצלכם בבית ויותר מזה, במידה והוחלפו חלקים תדרשו לראות את החלקים הישנים וככה תהיו בטוחים שבאמת הוחלף אצלכם מה שצריך וקיבלתם עבודה עם חלקים חדשים.

מה שיצא כאן זה שהלקוח שילם על אותה עבודה פעמיים וניתן למנוע את זה בכמה שאלות קטנות והצצה קטנה על החשמלאי בזמן שהוא מבצע את העבודה, שיהיה חורף חמים ונעים לכולם 🙂

 

 

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ דברו איתי בוואטסאפ