שדרוג מערכת חשמל בבית בגלל בלאי

בואו נתחיל מזה שלכל חלק בטבע קיים בלאי ומערכת החשמל שלנו בבית מורכבת מהמון חלקים ולכן לאחר שנים רבות של שימוש מתחיל בלאי שעלול לגרום לכל מיני תקלות במערכת החשמל.

פעולה שיכולה למנוע תקלות היא שדרוג מערכת החשמל בבית על ידי חשמלאי מוסמך בלבד וחייב להתבצע במקצועיות ולפי תו תקן מסודר.

שדרוג או החלפת מערכת חשמל בבית כוללת בעצם החלפה של כל רכיבי החשמל החל מלוח החשמל הראשי ועד לשקע האחרון שקיים בבית.

שדרוג והחלפה של המערכת יכול להתבצע בזמן שיפוץ כללי של הבית אבל לא חובה, אפשר לבצע את העבודה גם ללא שיפוץ כללי.

מה שאתם כן צריכים לקחת בחשבון זה שעל מנת לבצע את העבודה בצורה מקצועית ויסודית יש צורך בהחלפת כל מעגלי החשמל בבית ולפעמים מתעוררות בעיות.

הבעיות שיכולות להתעורר הן למשל מעגל תקוע, קיימים מקרים שמעגל תקוע ולא ניתן להחליף את אותו מעגל חשמל בבית רק אם מבצעים פתיחה של הקיר ואיתור הצנרת.

במידה ומאתרים את הצנרת בדרך כלל ימצא החשמלאי צינור מעוך או מכופף וזה ניתן לתיקון אבל אחר כך יצטרך בעל מקצוע אחר לבצע תיקון לקיר.

החלפת מערכת חשמל בבית- אופן הביצוע בפועל

אותו חשמלאי שיגיע אליכם לביצוע החלפה של מערכת החשמל יצטרך לבצע ניתוק של לוח החשמל הראשי בבית ויש לקחת בחשבון שיכול להיות שלא יהיה לכם חשמל בבית למשך יום או יותר.

לאחר ניתוק החשמל יתחיל החשמלאי לנתק את אביזרי החשמל מהקיר ואת מהדקי החשמל בתוך קופסאות החיבורים וזאת על מנת שיוכל למשוך בקלות את חוטי החשמל מהצנרת.

כל מעגל שינותק ויצא מצנרת החשמל בבית יוחלף במעגל חדש הכולל חוטי חשמל לפי תקן עכשווי, לפי עובי חוטי המעגל והצבעים המתאימים של מוליכי החשמל.

כמובן שכל מעגל ראשי המגיע מלוח החשמל יוחלף גם הוא למעגל חדש ותקני מלוח החשמל ועד לקופסאת החיבורים הראשונה שקיימת בבית.

בנוסף לכל מוליכי החשמל שמוחלפים בבית חובה לבדוק את מוליך ההארקה הראשי ובמידת הצורך להחליף אותו לחדש.

בבתים ישנים ניתן למצוא את מוליך ההארקה הראשי מחובר לצינור מים ראשי שניתן למצוא אותו מתחת לכיור המטבח בבית.

במקרה ומוליך הארקה נמצא מתחת לכיור במטבח יש לבדוק את טיב ההארקה על ידי מכשיר מיוחד לבדיקה ובמקרה שתתקבל קריאה לא תקנית יש להחליף את מוליך ההארקה.

במידה ויש צורך להחליף את מוליך ההארקה הוא יותקן מפס ההארקה הראשי בלוח ועד לצנרת מים ראשית של הבית בקומת קרקע.

לאחר ביצוע כל השלבים האלה יתקין החשמלאי חזרה את אביזרי החשמל, יבצע התקנת לוח חשמל ומזל טוב, יש לכם מערכת חשמל חדשה בבית לעוד שנים רבות של שימוש ללא תקלות.

שדרוג מערכת חשמל והוספת נקודות בבית

במידה ואתם מבצעים שדרוג מערכת חשמל בבית יש לשקול הוספה של נקודות חשמל במידה ויש לכם מכשירי חשמל רבים או שאתם מתכננים להוסיף בהמשך.

כיום יש לא מעט מכשירי חשמל ביתיים עם הספק וצריכת חשמל גבוהה ואם משדרגים את מערכת החשמל בבית עדיף להוסיף נקודות חשמל נוספות בשבילם.

מכשירים שצריכים נקודת כוח ישירה מלוח החשמל הם בדרך כלל: מקרר, מיקרוגל, טוסטר אובן, מדיח כלים, כיריים חשמליות, תנור חשמל ועוד.

סביר להניח שתשלמו יותר עבור נקודות חשמל חדשות אבל חשוב להבין שזה ימנע לכם תקלות עומס בזמן שימוש במכשירי חשמל בעל הספק גבוה.

לסיכומו של עניין

חשוב מאד לשמר את מערכת החשמל בבית ולבצע בדיקות תקופתיות שיכולות למנוע תקלות ומקרים לא נעימים שעלולים לקרות לנו בבית.

במידה ואתם גרים בבית מאד ישן יש לשקול שדרוג מערכת חשמל בבית בשביל להימנע מתקלות מיותרות כתוצאה מבלאי במערכת.

במידה ואתם זקוקים לייעוץ או מידע נוסף בנושא אתם יכולים להתקשר אליי כבר עכשיו או לשלוח לי הודעה באתר או בוואטסאפ ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.