לקוחות יקרים,

לאחר טיפול בכמה קצרים חשמליים שנבעו כתוצאה משימוש לא נכון במפצלי חשמל, החלטתי לרשום מספר מילים שיכולו לעזור לכם להימנע מתקלות חשמל מיותרות ומסיכונים מיותרים הקשורים לשימוש לא נכון ברשת החשמל.

מפצלי חשמל הם פיתרון נוח ויעיל אך לפעמים יכול להיות מסוכן מאד.

כשקיים לנו שקע חשמל בבית ויש בקרבתו מספר מוצרי חשמל מיד עולה הפיתרון:
שימוש במפצלי חשמל.

מפצלי חשמל יכולים לשמש לחיבור של כמה מכשירים בעת ובעונה אחת אך חשוב לזכור:

המכשירים היכולים להתחבר למפצלים חייבים להיות מכשירים בעלי צריכה נמוכה של חשמל.
לא נחבר למפצלים מכשירים כגון: תנור, קומקום חשמלי, מקרר או מזגן.

מכשירים בעלי צריכה גבוהה של חשמל גורמים לעומס ולהתחממות ובכך פוגעים במפצלי החשמל.

הפגיעה מתבטאת בהתחממות המפצל, תוך זמן קצר נמס המפצל כתוצאה מההתחממות ובכך פוגע גם בבית התקע של המכשיר המחובר אליו וכמובן שעלול לגרום לקצר חשמל.

מפצלים לא בנויים למכשירים בעלי צריכה גבוהה, הם מתוכננים למכשירים " קלים ", מכשירים כגון: טלוויזיה, מערכת סטריאו, מחשב, מדפסת וכד'.

ישנם סוגים של מפצלים שמחוברים לכבל חשמלי, מפצלים כאלה ניתן למצוא בדרך כלל מאחורי מחשבים, מפצל זה מחבר את כל רכיבי המחשב, יש לשים לב שהכבל מקובע ולא מונח על הרצפה ורצוי מאד שהמפצל יהיה מקובע בגובה של לפחות 40 ס"מ מהרצפה.

לרוב קצרים חשמליים נוצרים מאחורי עמדות מחשב עקב שטיפה של הבית ומגע של מים עם החשמל, זהו מצב מסוכן מאד, מצבים אלה נגרמים כאשר כבל החשמל או המפצל עצמו מונחים על הרצפה ללא כל הגנה.

הימנעו מתקלות וקצרים חשמליים, קבעו כבלי חשמל או מפצלים הנמצאים אצלכם בבית בכל מיני מקומות, ומנעו ממצבים לא נעימים.

אם אין באפשרותכם לבצע זאת בצורה מסודרת הזמינו חשמלאי מוסמך לצורך הטיפול בבעיה, עדיף לשלם כמה שקלים על סידור כבלים ולמנוע מצבים מסוכנים של פגיעה במפצלים או חלילה התחשמלות כתוצאה ממגע ישיר עם מפצל שבור ובטח שלא תרצו שבעת שטיפת הבית יירטב הכבל שמונח על הרצפה.

שמרו על חייכם, עשו בדיקה בבית ונסו לסדר את כל הכבלים בצורה יעילה ונסו עד כמה שאפשר להימנע משימוש במפצלי חשמל, אם אין ברירה השתמשו בהם אך בצורה חכמה ובטוחה.

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ דברו איתי בוואטסאפ