כיוון שעון שבת – המדריך המלא!

לאחר שיחות ובקשות רבות בנושא כיוון שעון שבת, הכנתי במיוחד בשבילכם דף שמסביר איך מכוונים שעון שבת בקלות ובמהירות.

ישנם סוגים רבים של שעוני שבת אבל העיקרון זהה בכולם, השוני בין השעונים יכול להתבטא בצבע גל הזיזים, מספר זיזים בתוך שעה אחת בשעון, כיוון הזיזים ועוד.

בנוסף להסבר הכתוב הכנתי בשבילכם סרטון מגניב בלייב שתוכלו לראות איך אני מכוון שעון שבת שלב אחרי שלב שתוכלו לראות כמה זה קל.

אני מבטיח לכם שמי שיראה את הסרטון מההתחלה ועד הסוף יידע לכוון את השעון שלו בבית תוך כמה דקות לא משנה באיזה שעון מדובר.

אז איך מכוונים שעון שבת?

לכל שעון קיים גל זיזים שכל זיז שולט על פרק זמן מסוים, ישנם שעונים שכל זיז שולט על חצי שעה וישנם שעונים שכל זיז שולט על רבע שעה.

בכל שעון שבת אתם תראו גל מחוגים זהה מאד לשעון מחוגים שיש לכל אחד על היד, אותו כל מחוגים מסמל את השעה ויש לכוון אותה בהתאם.

בנוסף לגל המחוגים בכל שעון שבת תוכלו למצוא סימון (בדרך כלל משולש קטן) שמסמל גם הוא את השעה הנוכחית ויש לדאוג שהמחוגים והסימן זהים בכיוון שלהם לפי שעון 24 שעות.

לאחר שכיוונתם את השעה בשעון השבת כל מה שנותר לכם לעשות הוא לקבוע מתי אתם רוצים שאותו מעגל יעבוד ומתי הוא יהיה כבוי.

ישנם שעונים שברגע שהזיזים לחוצים פנימה זה זמן פעולה וישנם שעונים שבדיוק ההיפך, בכל שעון תוכלו למצוא דף הדרכה שיסביר לכם את הכל.

שימו לב שבכל שעון שבת קיים מפסק קטן עם שלושה מצבים: מצב כבוי, מצב מופעל ומצב שעון ותצטרכו לשים לב באיזה מצב הוא נמצא בהתאם לדרישות שלכם.

במידה והמפסק יהיה על מצב שעון יעבוד שעון השבת לפי התכנון שקבעתם, במידה והמפסק יהיה על מצב מופעל אותו מעגל יעבוד באופן תמידי ובמצב כיבוי המעגל לא יעבוד בכלל.

במידה והסתבכתם עם ההסבר שלי אני ממליץ לכם לצפות בסרטון בשביל שתוכלו להבין יותר טוב את כל מה שכתבתי לכם כאן.

מקווה שהצלחתי להסביר בצורה טובה, שיהיה בהצלחה 🙂