איך לעבור חורף רגוע ללא תקלות חשמל?

החורף כבר כאן ואיתו גם תקלות חשמל שונות, על ידי כמה פעולות שגרתיות נוכל למנוע מצבים לא נעימים כמו למשל קצרי חשמל שונים באמצע מזג אוויר סוער וקר.

חלק מפעולות המנע נוכל לבצע בכוחות עצמינו ובחלק מהפעולות נזדקק לשירותיו של חשמלאי מוסמך ומקצועי שיוכל לבצע עבורנו עבודה מקצועית ויסודית.

תקלות חשמל בחורף

מספר פעולות בסיסיות למניעת תקלות חשמל

בדיקת לוח החשמל

כמו לכל רכיב בכל תחום גם לחלקי החשמל בבית קיים בלאי, בחודשי החורף אנו מדליקים לא מעט מכשירים בבית, מכשירים בעלי צריכה גבוהה כמו: דוד חשמל, תנורי חימום, תנור בישול ועוד… 

לעיתים ולאחר שימוש ממושך במכשירים בעלי צריכה גבוהה קיים עומס על הפקק הראשי בלוח וכתוצאה מכך הפקק יכול פשוט להישרף ולהפסיק לעבוד, מומלץ להזמין חשמלאי מקצועי לצורך בדיקה והחלפה של הפקק הראשי במקרה הצורך.

תאורות חיצוניות

קיימים בתים בעלי תאורות חיצוניות, תאורות אלו יהיו קיימות לרוב בבתים פרטיים או דירות גג, במשך הזמן התאורות נסדקות ונשברות וכתוצאה מכך במקרים של גשם, המים יחדרו לתוך גוף הנורה ופשוט יגרמו לקצר חשמל. 

מומלץ להחליף גופי תאורה סדוקים לקראת החורף או לפחות לנתקם מרשת החשמל על מנת למנוע מצבים של קצר חשמלי.

בדיקת מנועי המזגן

לרוב, מנועי מזגן מותקנים מחוץ לבית וכתוצאה מכך מנועי המזגן חשופים לכניסה של מי הגשמים, מנועי המזגן אמורים להיות אטומים לכניסה של מי הגשמים אך לאחר כמה שנים אטימותם נחלשת וכתוצאה מכך נוצרים קצרי חשמל בעת ירידת הגשם, מומלץ להזמין חשמלאי או איש מיזוג לבדיקת מנוע המזגן לפני תחילת החורף.

חשוב לדעת:
בדיקות שגרתיות אלו ברוב המקרים ימנעו תקלות וקצרי חשמל שונים בביתכם, בצעו בדיקות אלו לפני תחילתו של החורף וכך תבטיחו חורף נעים וחמים ללא תקלות חשמל מיותרות.