אפשרויות להתקנת שעון שבת

כיום מקובלות שתי שיטות עיקריות של התקנה – המקובלת יותר היא התקנת שעון ראשי ליד לוח החשמל הראשי המפסיקה או מחדשת את הזרם לחלקים ספציפיים בבית על פי כיוון מראש ושיטה המקובלת פחות אך זמינה ושימושית יותר – התקנת שעון שבת נייד וחיצוני על כל שקע של מכשיר אותו רוצים להפעיל במהלך השבת.

חשוב לציין כי ההתקנה חייבת להתבצע על ידי חשמלאים מוסמכים עם רישיון בפועל ממשרד העבודה ( כך גם לגבי תוספות – התקנת שעון נוסף בתוך הדירה).

חשמלאי מוסמך

שעון שבת חוסך לכם כסף

בנוסף לכל יתרונות שעון השבת קיים יתרון בולט אחד ואולי הכי גדול בעצם, חסכון בתשלום החודשי שלכם לחברת החשמל.

שעון שבת פועל בדיוק בזמן שהגדרתם לו לפעול ומסתיים בזמן קבוע שהוגדר על ידכם מראש, אף פעם לא יתרחשו מקרים בהם תשכחו את הדוד דולק.

דוד החשמל הוא אחד הצרכנים הכי כבדים בבית מבחינת צריכת החשמל ומספיק שבמהלך כל החודש תשכחו אותו דולק כמה פעמים, תהיה לכך תוספת תשלום.

בנוסף, בעזרת שעון השבת תוכלו לקבוע שעת הדלקה לדוד שעה לפני שאתם מתעוררים בבוקר ויהיו לכם מים חמים ונעימים למקלחת בניגוד לאחרים שמתעוררים פיסית שעה לפני הזמן בשביל להדליק.

הלכות שעון השבת

עד ימינו אלה מתקיים פולמוס ודיון בלתי פוסקים בעולם הדתי והחרדי לגבי הלכות שעון השבת (למרות שכאמור הוא מותר באופן עקרוני בכל המגזרים). 

הנושא הוא מסובך ומורכב הרבה יותר ממה שנוטים לחשוב, ושאלות מסובכות רבות מועלות ללא הפסק על ידי משתמשים ורבנים, הקובעים הלכות גם לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום החשמל הבקיאים בתחום התקנת שעון שבת.

לסיכום:

לשעון שבת קיימים יתרונות רבים וההתקנה שלו לא יקרה במיוחד כך שזה משתלם ביותר להזמין התקנה בבית.

תחשבו על זה ככה – שילמתם סכום כלשהו עבור ההתקנה, אתם תחזירו את ההשקעה די מהר בחיסכון החשמל החודשי שלכם!

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ דברו איתי בוואטסאפ