צריכים להחליף לוח חשמל? אני שמח שאתם כאן!

במידה ואתם שמים לב שבזמן האחרון מתחילות אצלכם כל מיני תקלות הקשורות בלוח החשמל אני ממליץ לכם לקבל הצעת מחיר ולהחליף אותו.

אם אתם כבר כאן כדאי שתדעו שיש לי מבצע להחלפת לוח חשמל בבית, במידה ויש לכם לוח חשמל חד-פאזי עד 10 מעגלים אני אחליף לכם אותו במחיר של 900 ₪ בלבד!

החלפת לוח חשמל בבית

סיבות עיקריות להחלפת לוח חשמל בבית

הפקקים מתחילים לקפוץ בלי סוף

ברגע שפקקי החשמל מתחילים להתיישן מתחילות להתרחש כל מיני תופעות כמו קפיצה פתאומית של פקק בלוח והפסקת זרם החשמל לבית.

יש מקרים שפקק בלוח יקפוץ סתם כך ויש מקרים שבהם הפקק מאבד את הרגישות שלו ובכל הפעלת מכשיר הוא פשוט יקפוץ.

ממסר פחת לא תקין

את ממסר הפחת מומלץ לבדוק אחת לשלושה חודשים, הבדיקה תתבצע על ידי לחיצה על כפתור הבדיקה, ברגע הלחיצה הפחת אמור לקפוץ.

במידה ולחצם את כפתור הבדיקה של ממסר הפחת והוא לא קפץ יש צורך להחליף אותו במיידי ובמידה ולוח החשמל שלכם כבר ישן מומלץ להחליף את כל הלוח.

מעבר מתשתית חד-פאזית לתלת-פאזית

במידה ואתם לקראת הגדלת חיבור החשמל שלכם בבית ובמידה ואתם עומדים לעבור לחיבור תלת-פאזי תצטרכו לבצע שינוי בלוח החשמל שלכם.

שינוי בלוח חשמל בגלל מעבר לתלת-פאזי כרוך בהחלפת המפסק הראשי, ממסר הפחת ופסי גישור שקיימים בלוח.

על מנת להחליף למפסק וממסר פחת תלת-פאזיים תצטרכו שבלוח שלכם יהיה הרבה יותר מקום, במידה ואין מקום פנוי תצרכו להחליף לוח חשמל.

החלפת לוח חשמל מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך בלבד!

מערכת החשמל הנה אחת המערכות המסובכות והמורכבות (וגם המסוכנות) הנמצאות בכל בית ובכל דירה, כאשר כל פעם שאנו ניגשים לתיקון או החלפת לוח חשמל, שיפוץ או תכנון של בית יש להקדיש לה תשומת לב, מחשבה וזהירות רבים.

לב המערכת הנו לוח החשמל הראשי, שבעבר היה מותקן בדרך כלל מחוץ לדירה, אך כיום במקרים רבים בתוכה, לעיתים קרובות בתוך ארון סמוך לדלת הכניסה.

גם בעת תיקון או התקנת לוח חדש יש לפעול על פי כללי הבטיחות והזהירות ,יש לזכור כי כל עבודה שכזאת הנה מסוכנת ביותר, וחייבת להתבצע רק על ידי חשמלאי מוסמך בלבד.

החלפת לוח חשמל

אדם לא מקצועי בתחום החשמל לעולם לא ידע להתעסק עם לוחות חשמל, התקנת לוח דורשת ניסיון רב ותכנון מקדים עוד לפני ההתקנה בפועל.

יש צורך להתאים את גודל הפקקים לפי חתך מוליכי החשמל במעגלים הקיימים בבית, לא כל פקק מתאים לכל מעגל ולפעמים אנשים לא מקצועיים מבצעים טעויות חמורות בנושא.

תפקידי לוח החשמל הראשי בבית

לפני שניגש אל תהליך התקנה או החלפת לוח חשמל בבית כדאי שנכיר כמה עובדות

בכל לוח חשמל קיימים מספר אלמנטים:

מתג הפעלה ראשי המנתק את כל אספקת הזרם (המגיעה בקו ראשי מחוץ לבניין) אל הבית.

מפסק פחת ראשי שתפקידו להגן מפני קצרים, התחשמלות ומקרים של זליגת חשמל.

שורת מפסקי זרם המגנים על חלקים נפרדים בדירה (מפסקים אלה החליפו את “הפקקים” הישנים, נתיכי הגנה שהיו נשרפים בזמן קצר חשמלי באחד המכשירים).

בחלק מלוחות החשמל הישנים קיימים גם נתיכים ראשיים של חברת החשמל (לטיפול עובדי החברה בלבד!), ובמגזר הדתי מקובל לצרף גם שעון שבת ראשי ליד הלוח.

התקנת לוח חשמל

חשוב לציין כי לוחות חשמל קיימים במגוון של סוגים וגדלים, וכאשר משפצים בית או מבצעים התקנת לוח חשמל חדש יש לתכנן ולהתאים את גודל הלוח לגודל הארון, על פי צרכי הבית.

במקרים של בתים גדולים במיוחד או כאשר קיימת יחידת דיור נפרדת בבית, מקובל לעיתים לבצע התקנת לוח משני, קטן יותר, המשמש כמרכז המערכת עבור חלק זה של הבית, בנפרד.

בטיחות בתהליך התקנה או החלפת לוח חשמל

התקנת לוח חשמל חייבת להתבצע בתוך ארונות סגורים, (כיום כאמור בתוך הדירה כדי למנוע גישה של ילדים מבחוץ), ובגובה תיקני שלא יאפשר גישה ישירה של ילדים מכיוון שחלק ניכר מהשרפות בבתים מקורן בקצרים במערכת החשמל ובלוחות חשמל ישנים – מומלץ להתקין גלאי עשן בקרבת הלוח.

החשוב מכל – כל תיקון, טיפול ובוודאי התקנה או החלפת לוח חשמל לחדש יבוצעו על ידי חשמלאי מוסמך בלבד!

הפעולות היחידות המותרות לדיירי הבית לבצע בלוח החשמל הן סימון המפסקים, כוון שעון השבת ובדיקה תקופתית של מפסק הפחת הראשי.

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ דברו איתי בוואטסאפ