התקנת לוח חלוקה / פיצול מונה חברת חשמל לטעינת רכב חשמלי

אחת מהדרכים לביצוע תשתית טעינה לרכב חשמלי היא באמצעות התקנת לוח חלוקה שזה בעצם פיצול חיבור אחרי מונה חברת חשמל.

פיצול חיבור אחרי מונה חברת חשמל יתבצע בדרך כלל במקומות בהם אין ברירה אחרת ולא ניתן לבצע תשתית טעינה לרכב חשמלי בדרך אחרת.

חשוב להבין שמדובר בעלויות נוספות חוץ מתשתית הטעינה לרכב שלפעמים מייקר מאד ובנוסף מדובר בתהליך שמצריך מעורבות של בודק פרטי חברת החשמל.

במידה ואתם גרים בקומות העליונות בבניין גבוה או שאין מעבר בין קומות הבניין להעביר תשתית טעינה זה יכול להיות הפתרון המושלם בשבילכם!

התקנת לוח חלוקה - לוח פיצול מונה חיבור חברת החשמל
פיצול חיבור בריכוז מונים של חברת חשמל

תהליך התקנה של לוח חלוקה לטעינת רכב

בשלב הראשוני של התהליך אני מגיע אליכם ומתקין לכם לוח חלוקה בסמוך לריכוז מונים של חברת החשמל בבניין, וכמובן את תשתית הטעינה עד לרכב.

השלב השני הוא הזמנת בודק חשמל על מנת שיבצע בדיקה ללוח הפיצול ולתשתית החשמל ויאשר את תקינותה בטופס מיוחד.

השלב הבא הוא השלב בו אתם יוצרים קשר עם חברת החשמל, משלמים את עלות ההגעה לניתוק וחיבור החשמל לצורך חיבור לוח החלוקה.

השלב האחרון באותו יום בו מגיעה חברת החשמל לניתוק חיבור המונה הוא השלב בו אני מחבר את לוח החלוקה למונה ולאחר מכן את הקו שמגיע מהדירה ללוח החלוקה.

איך מתקינים לוח פיצול לטעינת רכב חשמלי?

אז כמובן שלוח פיצול רשאי להתקין אך ורק חשמלאי מוסמך כמו בכל עבודה אחרת שקשורה בחשמל אבל אסביר לכם קצת בכל זאת.

לוח הפיצול מוזן ישירות ממונה חברת חשמל ובעצם בתוכו מתבצעת החלוקה בפועל לשני קווים שהאחד מהם זו הדירה והשני היא תשתית הטעינה.

בתוך לוח החלוקה מומלץ להתקין ממסר פחת להגנה על תשתית הטעינה אבל זו לא חובה כי את ממסר הפחת ניתן להתקין גם בסמוך לעמדת הטעינה.

התקנה של לוח לטעינת רכב חשמלי אמורה להיות מתוכננת על ידי חשמלאי מוסמך ומקצועי בתחום ולכן אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר כבר עכשיו!

התקנת לוח חלוקה / פיצול – מחיר?

מחיר התקנת לוח חלוקה משתנה ממקום למקום וזה תלוי באופי העבודה, מיקום הלוח ביחס למונה חברת חשמל וכמובן אורך קו ההזנה הראשי.

מחיר ההתקנה יכול לנוע בין 2000₪ – 2500₪ במקרה בו לוח הפיצול קרוב לריכוז המונים והמחיר יכול לטפס כלפי מעלה במידה והעבודה יותר מורכבת.

עלות נוספת היא התשלום לחברת החשמל שכיום עומדת על 620₪ שיש לשלם כבר בשיחת הטלפון הראשונית בביצוע ההזמנה.

עלות נוספת היא בעבור בודק חשמל שצריך להגיע בסיום העבודה ולאשר את תקינותה כחלק מדרישות של חברת החשמל, עלות ממוצעת של בודק חשמל 800₪-1000₪.

אם נעשה חישוב יחד נראה שמדובר בעלויות מעט יותר גבוהות מהרגיל אבל יש מקרים בהם אין ברירה ובסופו של דבר בטווח הארוך זה משתלם!

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחניון בניין משותף

אסא מוטי – חשמלאי מוסמך עם רישיון חשמל בתוקף ממשרד העבודה. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי או היברידי פלאג אין, תשתיות חשמל בבניינים משותפים, חניונים ובתים פרטיים!

לקוחות ממליצים

המלצה שחר
המלצה שי
חשמלאי מומלץ