החלפת מפסק לדוד בבית

דוד חימום המים הוא אחד מצרכני החשמל הגדולים בכל דירה בישראל. במהלך עונת הקיץ אנו מחממים את המים לצורכי הבית (מקלחות, כיורים, כביסה) בעזרת דוד שמש.

הדוד מותקן במרבית הבתים בישראל (התקנה שהיא בגדר חובה בכל בית חדש הנבנה בארץ מזה שנים רבות), אך כבר בעונות המעבר ובמידה רבה במהלך החורף, אנו מפעילים את דוד החשמל למשך מספר שעות ביום, מה שמוביל לתקלות ולצורך בביצוע החלפת מפסק לדוד.

מדובר בדוד מים מרכזי אחד, בנפח של 100 עד 180 ליטר בדרך כלל, המותקן על פי רוב מתחת לגג הרעפים או על גגות בניינים משותפים, היכול להתחמם במקביל הן מקולטי השמש והן חשמלית על ידי גוף חימום פנימי המותקן בתוך הדוד.

עומס חשמל שמשפיע על תקינות מפסק הדוד

במהלך חודשי החורף מופעל עומס רב על מערכת חימום המים (הכוללת חוטים מוליכים, מפסק ראשי וגוף חימום/ חמם).

משום כך, הבלאי של חלקים אלה (בעיקר גוף החימום והמפסק) הוא גבוה יחסית למוצרי חשמל אחרים, ומעת לעת יש  לבצע החלפת מפסק לדוד או חמם אשר נשרפו וחדלו לתפקד.

בדרך כלל אין צורך בבדיקה של המערכת או בביצוע החלפת מפסק מראש, ולא צפויות תקלות או סיבוכים במערכת החשמל בשל בלאי החלקים – במקרה זה הגעה למצב (הלא נעים) של "אין מים חמים" הוא הסימן הטוב ביותר לתקלה, המעיד כי הגיע הזמן לבצע החלפת מפסק לדוד…

חשמלאי מוסמך בלבד מחליף מפסק לדוד

כמו כל תיקון במערכת החשמל בבית, גם החלפת מפסק לדוד חימום ותיקונים אחרים במערכת, יש לבצע על ידי חשמלאי מוסמך בלבד. 

למרות העובדה כי החלפת מפסק היא לכאורה עבודה פשוטה יחסית, יש לזכור כי מערכת חימום המים רגישה במיוחד לקצרים ובעיות, בשל הקרבה של המים למערכת החשמל, ולכן יש להיזהר ולא לבצע החלפת המפסק לבד. 

טווח המחירים עבור החלפת המפסק יכול לנוע בין 200 ל 300 ש"ח, רוב המפסקים הם סטנדרטים ודומים במראם ובאיכותם.

סוגי מפסקים לדוד

ישנם כמה סוגים של מפסקים לדוד, ישנם מפסקים רגילים שתפקידם פשוט, מדליקים את הדוד כשמגיעים הביתה ומכבים ברגע שיש מים חמים.

סוג נוסף הוא שעון שבת, בעזרת מפסק הכולל שעון שבת ניתן לכוון את הדוד לשעות מסוימות של הדלקה וכיבוי לפי הצורך שלנו.

עוד סוג הקיים הוא מפסק הכולל טיימר. בניגוד לשעון שבת, תפקידו של הטיימר הוא לקצוב לנו זמן שקבענו מראש ובתום הזמן הדוד פשוט יכבה לבד.

אסא מוטי חשמלאי מוסמך

אסא מוטי – חשמלאי מוסמך עם רישיון חשמל ממשרד העבודה. ביצוע כל עבודות ותיקוני החשמל, עמדות טעינה לרכבים חשמליים ועוד.

עבודות ותיקונים

רישיון חשמלאי מוסמך בתוקף
רישיון חשמלאי מוסמך בתוקף!