בדיקת פחת בלוח אחת לכמה חודשים!

בכל לוח חשמל מוכרחים להיות מותקנים מספר חלקים חשובים שלכל חלק תפקיד חשוב בשמירה על מערכת החשמל בבית ובנוסף שמירה על החיים שלנו!

אחד החלקים העיקריים בלוח החשמל הוא ממסר הפחת או בשמו היותר מוכר, מפסק מגן מפני התחשמלות.

כמו לכל החלקים המותקנים בלוח, גם לממסר הפחת קיים בלאי עקב התיישנות החומר, בלאי שגורם לו לעבוד בצורה לא תקינה והמשמעות של פחת לא תקין – סכנת נפשות!

ללא ממסר פחת תקין בלוח החשמל אין הגנה בבית נגד התחשמלות, תפקידו של ממסר הפחת הוא לקפוץ ולהפסיק את פעולת החשמל בעת זליגת חשמל במכשירים או חלילה בזמן התחשמלות.

איך ניתן לבדוק האם הפחת תקין?

לכל מפסק נגד התחשמלות קיים כפתור בדיקה (TEST), תפקידו של הכפתור הוא לבדוק את הממסר על ידי לחיצה שמדמה קצר חשמלי או התחשמלות.

אחת לשלושה חודשים גשו ללוח החשמל ולחצו על הכפתור שצמוד לממסר הפחת, במידה והלחיצה הקפיצה את הפחת וזרם החשמל לבית הפסיק – הפחת שלכם תקין!

במידה ואתם לוחצים על כפתור הבדיקה ואין תגובה או הפסקת זרם חשמל לבית, הזמינו חשמלאי מוסמך לצורך החלפת ממסר הפחת באופן מיידי!

לא להזניח ולומר מחר נזמין או שבוע הבא נזמין, ממסר פחת לא תקין מסכן אתכם בזמן השימוש שלכם ברשת החשמל.

ממסר פחת קופץ בגלל זליגת חשמל

הזכרתי קודם את נושא זליגת החשמל ואני רוצה קצת להרחיב על הנושא כדי שתוכלו להבין קצת יותר מה זה אומר.

במידה ויצא לכם פעם "לחטוף" זרמים קטנים של חשמל בזמן נגיעה במכשיר חשמלי עם גוף מתכתי זו בעצם זליגת חשמל.

אותם זרמים קטנים שאתם מקבלים יכולים לקרות בגלל מכשיר לקוי או כבל חשמל חשוף שגורם לזרם החשמל לגעת בגוף המתכתי.

במקרה שאתם מקבלים זרמים קטנים זה מעיד על חוסר בהארקה או שממסר הפחת שלכם לא תקין כי אחת הסיבות לקפיצת הפחת בבית היא זליגת חשמל כמו שתיארתי.

בכל מקרה של זליגת חשמל, זרמים או ממסר פחת לא תקין לא לחכות, הזמינו חשמלאי מוסמך במיידי לבדיקה ותיקון הליקוי בבית – זה מסוכן!