פעם בשנה יש צורך בבדיקת חשמל לכיבוי אש

לנהל עסק זה מאד נחמד אך יחד עם הניהול ישנן מטלות שעל בעל העסק לעבור כל שנה ואחת מהן היא בדיקת מערכת החשמל לצורך מתן אישור לכיבוי אש.

בדיקה עבור כיבוי אש יתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף ואחת לחמש שנים תתבצע הבדיקה על ידי חשמלאי מוסמך בודק.

חשמלאי מוסמך בודק הוא חשמלאי לכל דבר אך בנוסף, התמקצע החשמלאי בביצוע בדיקות נוספות עבור מוסדות כמו כיבוי אש.

בדיקה ואישור כיבוי אש

בדיקת חשמל היא בדיקה תקופתית המתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף, במהלך הבדיקה נבדקת כל תשתית החשמל בעסק.

תשתית החשמל הנבדקת מתחילה בלוח החשמל, ממשיכה במוליכי החשמל מהלוח עד לבית העסק, בדיקת תקינות הארקה, גופי תאורה ושקעי החשמל בנמצאים במבנה.

חשוב לציין כי מערכת החשמל חייבת להיות תקינה לחלוטין מלוח החשמל ועד לשקעי החשמל המפוזרים בבית העסק.

אופן הבדיקה בפועל

אישור כיבוי אש לעסק הוא אישור בעל חשיבות רבה ויש לבצע את הבדיקה במקצועיות ולא לפספס שום פרט במערכת החשמל גם לצורך הבדיקה וגם לביטחון המשתמשים ברשת.

החשמלאי המוסמך שמבצע את הבדיקה חייב לפתוח את לוח החשמל ולבצע בדיקה של כל הפקקים המורכבים בלוח, הוא חייב לבדוק את תקינותו של ממסר הפחת ולעבור על כל חיבורי החשמל ולחזק אותם במידת הצורך.

במידה ונמצאו ליקויים בלוח יש לתקן אותם באופן מיידי, לצורך העניין, בממסר הפחת קיים כפתור בדיקה, במידה ולוחצים על הכפתור וממסר הפחת לא קופץ יש להחליפו במיידי.

דבר נוסף וחשוב לא פחות היא ההארקה במבנה, חייבת להתבצע בדיקה על מוליך ההארקה הראשי שמגיע ללוח ובמידה והבדיקה לא תקינה יש לשפר את איכות ההארקה.

לבסוף יש לבדוק את שקעי החשמל במבנה, יש צורך לבדוק שהשקעים אינם שבורים ומסוכנים לשימוש ובנוסף יש לבצע בדיקה בעזרת מכשיר מתאים, מכשיר שמטרתו לבדוק שהשקע מקבל הארקה תקינה ולבדוק שהמוליכים הנוספים מחוברים במקומם.

מתן אישור כיבוי אש

במידה ובזמן הבדיקה נמצאו ליקויים אז כמובן שיש צורך לתקן אותם באופן מיידי אך במידה והכל יצא תקין, ירשום החשמלאי אישור עבור כיבוי אש, באישור חייבים להיות רשומים כל סוגי הבדיקה שבוצעו ותקינותם.

סגירת תפריט